13 вересня 2013

Рекомендації для якісної підготовки до ЗНО

  РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО РОЗПОЧНЕТЬСЯ 3 СІЧНЯ

Реєстрація вступників для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні розпочнеться 3 січня та триватиме впродовж двох місяців до 5 березня включно. Про це йдеться у затвердженому календарному плані підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2014 році.
Кожен учасник зовнішнього незалежного оцінювання отримає право на складання від 1 до 4 тестів з 11 навчальних предметів.


Результати ЗНО будуть зараховані як вступні випробування до вищих навчальних закладів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарного спрямувань).
Для реєстрації на ЗНО буде необхідно надіслати комплект реєстраційних документів на поштову адресу регіонального центру оцінювання якості освіти, що обслуговує регіон проживання абітурієнта.
При проходженні ЗНО учасники тестування будуть розподілені між пунктами тестування відповідно до місць проживання, указаних при реєстрації.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів у 2014 році розпочнеться 3 червня та триватиме до 27 червня.  


ПРОГРАМА ЗНО-2014


1. Необхідно почати готуватися за обраними для тестування предметами вже зараз. Ураховуйте те, що учень здає на ЗНО 3-4 предмети, ще необхідно залишити час на шкільну програму, щоб отримати хороший середній бал атестату. 
      Дуже шкода тих дітей, які набрали високі бали на зовнішньому тестуванні, але, не маючи достатнього високого середнього балу атестату, були змушені подавати документи до іншого навчального закладу (з меншим конкурсом), або ж піти на платну форму замість бюджетної чи взагалі відмовитись від вступу до вузу. 
      Форму, метод підготовки кожен обирає для себе сам, але загалом ретельна підготовка займає великий проміжок часу. Якісна підготовка з однієї навчальної дисципліни триває до 2-х годин 2-3 рази на тиждень протягом 5-6 місяців.

      2. Тренування у виконанні тестових завдань дає можливість познайомитися з типовими конструкціями тестів, зрозуміти їх структуру. Тренуватися можливо за завданнями минулих років чи за іншими друкованими збірниками, що мають відповіді. 
      Але треба зазначити, що при такій підготовці необхідно самостійно знаходити відповіді на неправильні варіанти завдання чи звертатися до когось за поясненнями, також у тестах і відповідях можуть бути друкарські помилки.

      3. Дуже важко підготуватися за методикою, зазначеною вище, адже у тестових зошитах зібрані запитання, що охоплюють увесь курс, а не конкретну тему, яку Ви зараз опрацьовуєте.
      У таких збірниках кожній окремій темі відводиться одне запитання, у якому неможливо відобразити всі  формулювання і винятки з тієї чи іншої теми.
      4. Читати завдання до кінця! Поспіх не повинен призводити до того, що Ви будете намагатися зрозуміти умову запитання за „першими словами” і добудовувати кінцівку у власній уяві.
      Це завжди призводить до прикрих помилок у відповідях. 

      5. Думати тільки про поточне завдання.

      6. Розплануйте час виконання тесту таким чином, щоб мати можливість повернутися до складних запитань, які Вам спочатку пропустили.

      7. Підготуватися до написання твору з української мови. Це складне завдання, за якісне виконання якого отримується вагома кількість балів. Підготовка до цього виду роботи має свої тонкощі.


      8. Записатися та пройти пробне тестування за профілюючими предметами. Це дасть можливість перевірити свої знання, зрозуміти механізм, морально підготуватися до майбутніх іспитів, отримати досвід самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Тести від університету "КРОК"


Поради абітурієнтам для успішної підготовки до ЗНО

 1. Налаштуйтеся на позитив. Пам’ятайте: здача ЗНО - це не покарання, а стимул до саморозвитку!
 2. Вдома облаштуйте своє робоче місце біля комп’ютера так, щоб ніщо Вас не провокувало або відволікало від навчання.
 3. Інформацію поділіть на частини. Визначте спочатку, що для Вас найважче. Роботу розпочинайте зі складнішого матеріалу.
 4. Працюйте до тих пiр, поки відчуваєте, що розумієте навчальний матеріал. Коли відчуєте, що інформація не сприймається, відпочиньте (досить 15-20 хвилин).

Якщо часу до ЗНО залишилось мало

 1. Підготуйте місце для занять.
 2. Уведіть в інтер’єр кімнати жовтий та фіолетовий кольори.
 3. Складіть план занять. Спершу визначте, хто Ви («сова» чи «жайворонок»), і залежно від цього максимально використовуйте ранковий або вечірній час.
 4. Підготовку розпочніть з найважчого розділу або з того матеріалу, який знаєте найгірше.
 5. Чергуйте заняття з відпочинком: 40 хвилин триває заняття, потім 10 хвилин – відпочинок.
 6. Виконуйте якомога більше різних тестів із предмету.
 7. Тренуйтеся з секундоміром у руках: засікайте час виконання тестів.
 8. Готуючись до оцінювання, подумки малюйте собі картину перемоги чи успіху.
 9. Примусьте себе зайнятися справою.
  Перед ЗНО є бажання робити все, щоб тільки до нього не готуватися. У цей час можна пригадати давно забуті та відкладені справи, пригадати, що давно не телефонував товаришеві, можна проявити себе зразковим сином (дочкою) і виконати яке-небудь батьківське доручення (з’їздити на ринок, полагодити полицю, підмести підлогу тощо), тобто зробити все, аби віддалити момент, коли доведеться сидіти з книжкою/зошитом за столом і готуватися.
  Зробіть над собою зусилля. Це важливо. Але не вдавайтеся до крайнощів. Якщо Ви обкладетесь підручниками, вимкнете телефон та забарикадуєтеся у своїй кімнаті, то ефективність від такої підготовки  навряд чи  буде високою.
  Поради:
  • Встановіть для себе норму: наприклад, одна година або, наприклад, одна тема. Коли розібрано тему, то можна і перепочити.
  • Не слід готуватися до атестації разом з другом/подругою (якщо лише він (вона) не знає матеріал краще), бо така підготовка найчастіше перетворюється на тривалу балаканину і марну трату часу.
 10. Як запам’ятати?
  З цього приводу існують різні думки. Один із найбільш вдалих способів запам’ятовування – мнемотехніка, що включає запам’ятовування асоціаціями:
  • Потрібно запам’ятати дату – спробуй пригадати, що ця дата означає для тебе особисто. Може, це день народження тітки? А може, цього дня Ви вперше щось зробили або кудись з’їздили? Раптом ця дата нагадує чийсь номер телефону? Однак не слід спеціально вишукувати родинні свята, бо на тестуванні доведеться згадувати ще і їх.
  • Потрібно запам’ятати формулу – спробуйте прочитати її, як слово, чи придумайте до кожної літери формули яке-небудь слово і складіть смішну конструкцію, яка триматиметься в голові. Чим смішнішою буде асоціація, тим краще вона запам’ятається.
  • Дуже зручно запам’ятовувати які-небудь визначення, явища, події, звівши їх до того, що вже відомо. Спробуйте спростити визначення, зрозуміти суть, а не завчати його.
  • У різних людей розвинені різні види пам’яті: зорова, слухова, моторна.
  • Якщо у Вас розвинена моторна пам’ять, краще ще раз пропишіть матеріал (наприклад, займіться написанням шпаргалок). Можна писати шпаргалки! Під час написання шпаргалок матеріал повторно опрацьовується. Але користуватись ними або навіть просто приносити із собою на тестування не варто: коли вона лежить у кишені – голова працює погано, коли її залишили вдома – голова включається в роботу. Отже, краще написати шпаргалку і залишити її вдома.
 11. Якщо відчуваєте, що «процес пішов», тобто розумієте матеріал, відчуваєте, що можете його пояснити, і ще не втомились – продовжуйте!
 12. Перед сном якщо не вчитимете, то хоча б перегорніть пройдені матеріали, спробуйте, дивлячись на заголовок, пригадати загальний зміст питання (якщо не виходить – перегляньте розділ). Адже краще запам’ятовується інформація, отримана під час засипання чи під час пробудження (але не в день напередодні тестування!).
 13. Увечері, напередодні ЗНО, дозвольте собі розслабитися: прогуляйтеся, поговоріть по телефону, почитайте детектив, зайдіть у гості, лягайте відпочивати до півночі. Якщо не виспитесь за ніч, то очікуйте сумних наслідків!


Будьте впевнені у власних силах! Ви розумна, цілеспрямована людина, яка в змозі подолати будь-які труднощі.

  

                                                 ПЕРЕВІР СЕБЕ!

                                           Успіхів!!!