28 лютого 2014

Притча про повну банку

Професор філософії, стоячи перед своєю аудиторією, взяв п’ятилітрову скляну банку і наповнив її камінням, кожний не менше трьох сантиметрів у діаметрі.
 Потім запитав студентів, чи повна банка?  Відповіли: "Так, повна".
  Тоді відкрив банку горошку і висипав їх у велику банку, трішки потрусив нею. Звичайно, що горошок зайняв вільне місце між камінням.
   Ще раз професор запитав студентів, чи повна банка? Відповіли: "Так, вона повна".

    Тоді він взяв коробку, наповнену піском, і насипав його в банку. Звичайно, пісок зайняв повністю існуюче вільне місце і все закрив.
    Ще раз професор запитав студентів, чи повна банка? Відповіли: "Так, і на цей раз однозначно: вона повна!"
   Тоді з-під столу він витягнув велику чашку чаю і вилив його у банку до останньої краплини, розмочуючи пісок.
   Студенти сміялись.
   А зараз я хочу, щоб ви зрозуміли, що банка – це ваше життя. Каміння – це найважливіші речі у вашому житті: сім’я, здоров’я, друзі, свої  діти – все те, що необхідно, щоб ваше життя все-таки залишалось повним навіть у тому випадку, якщо все інше загубиться, втратиться. Горошок – це речі, котрі особисто для вас стали важливими: робота, дім, автомобіль. Пісок – це все решта, дрібниці.
    Якщо спочатку наповнити банку піском, не залишиться місця, де міг би розміститись горошок і каміння. І так само у вашому житті: якщо витрачати весь час і всю енергію на дрібниці, не залишиться місця для важливіших речей. Займайтесь тим, що  приносить вам щастя: грайте з вашими дітьми, приділяйте час вашим чоловікам і дружинам, зустрічайтесь із друзями. Завжди буде час, щоб попрацювати, зайнятись прибиранням дому, підремонтувати і помити автомобіль. Займайтесь, насамперед, камінням, тобто найважливішими речами у житті; визначіть свої пріоритети: решта – це тільки пісок.
    Тоді студентка підняла руку і запитала професора, яке значення має чай?
    Професор  посміхнувся.
  – Я радий, що ви запитали мене про це. Я це зробив, щоб доказати вам, що, як би не було ваше життя зайняте, завжди знайдеться місце  для кількох чашечок чаю.


         Запитання для роздумів:
1. Напишіть, будь ласка, по три речі (мінімум), котрі Ви відносите до каміння у своєму житті, до  горошинок, піску.
2.   Подумайте, чи вдало Ви використовуєте свій час?
3.   На що Ви витрачаєте у своєму житті найбільше часу?

Немає коментарів:

Опублікувати коментар