02 лютого 2014

Рецепти на кожен день

Найщасливіша людина та, що дає щастя найбільшій кількості людей.
                                                                                     Дені Дідро.

Щоб пізнати і навчити дитину, немає готових рецептів. Не підкаже жоден мудрець у світі, як стандартно її виховати. Але є декілька рецептів, які допоможуть жити, працювати, любити, виховувати і навчати; зрозуміти дитину як особистість, розгледіти її індивідуальність, розвивати творчий потенціал, зробити процес навчання захоплюючим та радісним.

Рецепт учительської молодості:
  • Систематично вживай: бальзам мудрості, коктейль творчості, каву бадьорості, відвар пунктуальності, настій терпимості, екстракт людяності. Приймай усе це ретельно – і будеш вічно молодим, учителю!
Рецепт учительського щастя:

Візьміть чашу терпіння, 
Налийте туди повне серце любові,
Вкиньте дві пригоршні щедрості,
Хлюпніть туди ж гумору,
Посипте добром,
Додайте якомога більше віри 
І все це перемішайте.
Потім намажте на шматок відпущеного вам життя
І пропонуйте всім, кого зустрінете на своєму шляху.


 Рецепт приготування хорошого уроку

  • Візьміть дюжину найкращих і повновагих емоцій. Ретельно відберіть тільки ті, що позбавлені розчарувань, злопам'ятності та злості. Після того, як ви відібрали ці дванадцять емоцій, розділіть їх на п'ять (або шість) уроків, які вам доводиться проводити кожного вашого робочого дня.Додайте до кожного свого уроку:12 порцій мудрості, 11 порцій терпіння, 10 порцій хоробрості, 9 порцій працездатності, 8 порцій оптимізму, 7 порцій відданості своїй справі, 6 порцій вільнодумства, 5 порцій доброти, 4 порції відпочинку й турботи про здоров'я, 3 порції гумору, 2 порції такту, 1 порцію віри в кожного свого учня.
Примітка: у пропорціях інгредієнтів можливі варіанти на розсуд того, хто готує.Для того, щоб додати гостроти та насолоди вашому уроку, додайте до нього ложечку гарного настрою, скибку нерозсудливості, за смаком розваги, обов'язково додайте гри й рясно посипте все гарним добрим гумором. А тепер налийте любові до дітей і збийте все енергійними рухами, не допускаючи застою. Поставте ваше блюдо на вогонь дитячих сердець. Прикрасьте своє блюдо посмішками, ізюминками та гілочками радості. Перед подачею учням урок сервірується спокоєм, самовідданістю та професіоналізмом учителя.Чітко дотримуйтесь цього рецепта при підготовці до кожного свого уроку.Приємного вам апетиту, шановні колеги! Апетиту до вчительської праці та творчості!