02 березня 2014

Моя молитва до мови


 Я не дозволю нікому тебе знищити... Бо я відчуваю тебе кожною клітинкою своєї душі. Ти – у мені, а я – в тобі відмалку, бо ти – це також і я! Ти течеш у моїх жилах від народження, твоя довершеність завжди надихає мене творити. Ти навчила мене мислити. Тобою жили і живуть великі люди, які назавжди залишаться для мене тими взірцями, котрих я прагну наслідувати. Устами твоїх відданих синів ти подарувала мені "Червону руту" і "Жовтий лист", "Лиса Микиту" і "Зачаровану Десну".
Ти подарувала мені оці розумні слова улюбленого поета: «Бо ти на землі – людина, і хочеш того чи ні – усмішка твоя єдина...». Коли вслухаюся у твої ноти, то ніби чую кришталеві звуки чистого гірського потоку – і моє серце тоді по-справжньому відпочиває.Ти щоденно даруєш мені мудрість книг і якісну змістовну музику.Ти завжди створюєш багатогранний цікавий образ такого багатого світу у моїй свідомості. Ти побудувала моє світосприйняття.
Я дихаю тобою, бо моя країна без тебе була би не моєю.
Ти – незамінна, тому що ти – одна-єдина у світі. І увесь світ захоплюється твоєю прекрасністю. Це спонукає багатьох іноземців, почувши лише декілька слів, сказати: «Я люблю українську». Якби тебе не існувало, мене би теж не існувало.
І скільки мов я би не вивчала, моє серце б'ється частіше лише тоді, коли я чую тебе, коли я спілкуюся тобою, коли я пишу тобою, коли розмовляю з Богом тобою, коли достукуюся до чийогось серця тобою...
Я сьогодні дякую всім тим українцям-героям, які передали мені тебе у дбайливих долонях: таку щирослівну, таку мелодійну, таку неушкоджену, незважаючи на столітні переслідування тебе твоїми недругами.
Я теж мрію подарувати тебе іншим такою ж світлозвучною, такою ж чистою, подібно, як колись, як один із найцінніших скарбів, мені передали тебе, щоб я тебе оберігала.
Я не зраню тебе байдужістю.
Я не маю морального права не вберегти тебе сьогодні, це мій святий обов'язок - захистити тебе!
Ти – моя, рідна, ЄДИНА! Назавжди.
Тому я не дозволю, моя найдорожча у світі УКРАЇНСЬКА МОВО, я не дозволю їм тебе знищити!
© Галина Андрусів

Немає коментарів:

Дописати коментар