01 травня 2014

Той, хто не знає справжньої ціни ...

Один купець придбав в Африці великий алмаз, завбільшки з голубине яйце. Але всередині каменю була тріщина. Ювелір, якому власник каменю показав алмаз, захоплено похитав головою і сказав :
– Цей камінь можна розколоти на дві частини, з яких вийдуть два чудових діаманти, кожен з яких буде в багато разів дорожчий від алмазу. Але необережний удар може розбити це диво природи на жменю дрібних камінчиків, які будуть коштувати копійки. Я не беруся так ризикувати...


 Так само відгукувалися й інші. Але одного разу йому порадили звернутися до старого ювеліра з Лондона, майстра із золотими руками. Той розглянув камінь і знову розповів про ризики. Купець сказав, що цю історію він уже знає напам'ять. Тоді ювелір погодився допомогти, назвавши хорошу ціну за роботу.
 Коли купець погодився, ювелір викликав свого молодого підмайстра . Хлопчина поклав камінь на долоню і один раз ударив по алмазу молоточком, розбивши його на дві рівні частини. Вражений господар діаманта запитав:
– Як давно він у вас працює?
– Всього третій день. Він не знає справжньої ціни цього каменю, і тому його рука була твердою.

Мораль: Чим довше ми розмірковуємо над питанням, тим складніше нам прийняти рішення. А іноді все, що потрібно – це 10 секунд. 10 секунд незвичайної сміливості. 10 секунд незручної хоробрості. Задумайтеся, в більшості випадків сміливості потрібно лише на час життя однієї мильної бульбашки...

Немає коментарів:

Дописати коментар