25 травня 2014

День філолога

                                                   
Філолог – це вчитель                                          повільного читання. 
                               Ф. Ніцше
Філологія – одна з найцікавіших наук, яка включає в себе цілу сукупність наукових напрямків, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як у літературній творчості, так і в мовній культурі. Ця велика область знань дозволяє професійно проводити аналіз письмових текстів, спираючись на основу їх змістовної частини, стилістичної і мовної конструкції, встановлюючи з високою точністю унікальну історію і сутність особливої духовної культури даного суспільства.
Вважається, що поява філології як науки пов'язана з розвитком грецької
та латинської мов, а також санскриту. Історія сучасного Дня філолога почалася десь в XVII-XVIII століттях, коли філологія виділилася в окрему науку. Спочатку ця наука вивчала стародавні культури, складовими частинами яких були мистецтво, філософія, історія і, звичайно ж, мова. Поступово саме останній з перерахованих аспектів став основним у розвитку філології.
День філолога відзначають також викладачі літератури, літературознавці, літературні критики, які довели нерозривність живого та письмового слова. Сьогодні література є дзеркалом розвитку будь-якої 
мови.
Любов до слова, а саме такий сенс в перекладі з давньо-грецької означає поняття філологія, стала хорошим фундаментом для багатьох випускників та викладачів філологічних факультетів. Саме випускники цих факультетів є одними з найбільших щирих поціновувачів духовної культури і літературної творчості у всьому світі.
Своє професійне свято - День філолога, вони відзначають 25-го травня, слідом за Днем слов’янської писемності і культури, який в Росії та Україні має одну спільну дату - 24-е травня. День філологів давно перейшов кордони багатьох держав і по праву його вже можна назвати міжнародним професійним святом фахівців, які представляють ті науки і напрямки, які в своїй сукупності об’єднує філологія. Лінгвісти і літературознавці, вчителі та викладачі в галузі літератури і мови, бібліотекарі та перекладачі й усі, хто пов’язав свою освіту і професійну діяльність з філологією - це цвіт будь-якої нації. Вони щодня стоять на варті наших культурних і духовних цінностей, не дозволяючи неуцтву проникати і пускати своє коріння в середовищі нашого підростаючого покоління, допомагають сучасному суспільству зберігати актуальні знання, протидіючи плутанині і втраті наших власних культурних традицій.
У День філолога бажаю всім, хто причетний до цього свята, успіхів і здоров’я, радості та щастя! З професійним святом Вас!

Немає коментарів:

Дописати коментар