23 листопада 2014

Як запам’ятовувати вірші

Вивчення віршів напам’ять - одне з найважливіших завдань шкільних домашніх робіт з літератури. Це не тільки збагачує кругозір вашої дитини, але й тренує її пам'ять, вчить систематизовувати і запам'ятовувати інформацію.
До того ж, вивчення віршів напам'ять вважається відмінною практикою для раннього розвитку дітей. Фахівці радять
приступати до занять якомога раніше, не чекаючи шкільних років.
Виявляється, вірші краще запам'ятовувати не частинами, а повністю.
Декому достатньо три-чотири рази прочитати вірш, і вони можуть повторити його, не заглядаючи у книгу. Якщо Ви не відносите себе до людей із такими здібностями, поділимося з Вами секретами запам’ятовування
1. Вірші ефективно вивчати не по рядках, а строфами. Якщо повторювати один рядок декілька разів, потім переходити до наступного та повторювати цю процедуру знову, може виявитися, що Ви будете плутатися усередині строфи, тому що такий стиль вивчення дає можливість переходити від наступних рядків до попередніх.
2. Пам’ятайте, що короткочасна пам'ять одночасно сприймає близько 7 одиниць-блоків інформації. І перевантажувати її не можна. У випадку заучування віршів це означає, що вірш бажано розбити на такі блоки по 7-8 слів. Як правило, це один-два рядки. Під час вивчення робіть між цими блоками паузи (приблизно 4 секунди).
3. Читайте вірш емоційно, з почуттям. Це гарна допомога під час запам'ятовування.
4. Запишіть свій голос на комп’ютер або диктофон. Запис матеріалу своїм голосом прекрасно допомагає запам'ятовуванню. До речі, цей метод досить продуктивний для вивчення іноземних мов.
5. Складіть список слів у такій послідовності: останнє слово строфи - перше слово наступної строфи. Запам'ятайте цей список слів. Ось побачите, наскільки ефективнішим стане Ваше запам'ятовування.

Послідовність вивчення віршів:

1. Якщо додому задано декілька завдань, вивчення вірша потрібно поставити першим.
2. Тихо прочитайте вірш, ознайомтеся з ним.
3. Знайдіть незнайомі слова й вислови, довідайтеся їхній зміст.
4. Прочитайте вірш іще раз вголос, дотримуючись ритму та інтонації.
5. Через декілька хвилин спробуйте розповісти вірш, не дивлячись у друкований текст та підглядаючи в нього тільки в міру необхідності. Повторюйте кілька разів, намагаючись зменшити кількість підглядань.
6. Поділіть вірш на строфи - чотиривірші. Якщо в друкованому виді вони не поділені, уривки можна акуратно розмітити олівцем.
7. Прочитайте перший чотиривірш вголос, потім закрийте сторінку й повторіть його напам'ять (5-7 разів).
8. Таким же чином вивчіть наступний чотиривірш.
9. Кілька разів розповідайте вивчені строфи разом, тільки потім Ви можете перейти до наступних.
10. Закінчивши вивчати останню строфу, ще раз уголос із почуттям прочитайте увесь вірш, потім також старанно спробуйте розповісти його напам'ять.
Закріплення вивченого матеріалу особливо актуально, якщо вірш необхідно буде розповісти декілька разів, або якщо дитина робить уроки заздалегідь.
Щоб запам’ятати текст надовго, використовуйте наступну схему:
1. Повторіть вивчений текст перед сном і відразу після пробудження.
2. Візуально уявіть собі описаний у вірші сюжет.
3. Намагайтеся вивчити вірш не тільки за допомогою пам'яті, читаючи його із аркуша, але й на слух.
Успіхів!


Немає коментарів:

Дописати коментар