09 листопада 2014

День української писемності та мови

Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток - почесна місія кожного громадянина України.

Бажаю, щоб Материнське Слово було для нас духовним джерелом життя і оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови!
********************************************************************************************
1. А ви знали, що українська мова є регіональною мовою в 8 країнах Європи, має найбільше спільних рис із білоруською мовою і є однією з найуживаніших: за кількістю носіїв займає 26-те місце в світі? 
2. В нашій мові – найбільша кількість синонімів. Згідно з "Коротким словником синонімів української мови", у якому розроблено 4 279 синонімічних рядів, найбільшу кількість синонімів має слово "бити" — 45.
3. Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу, перша італійська. 
4. Найчастіше серед іменників вживається слово "рука", серед дієслів — "бути", прикметників — "великий", займенників — "він".
5. Найбільшу кількість значень має абревіатура ПК. Це персональний комп’ютер, палац культури, паровий кран, передній край, перфокарта, Петербурзький комітет, Петроградський, комітет, підбирач-копнувач, пістолет-кулемет, Пітерський комітет, предметний каталог, Повітряний кодекс, пожежний кран, польовий караул, постійний комітет, променевий кінескоп, проміжний конденсатор, прохідницький комбайн, прядильно-крутильна (машина), парсек та інші.
6. Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір "Заповіт" Т. Г. Шевченка: 147 мовами народів світу.
 А які цікаві факти про українську мову тобі відомі?

За матеріалами: dovidka.biz.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар