17 грудня 2014

Продовження казки...

Вивчаючи повість Г. Малик "Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії", 5-класники пригадували свої незакінчені справи, фантазували, що могло б трапитися з головною героїнею твору далі, і ось один із варіантів продовження казки (фанфік)

                 *             *             *

Розділ 31, у якому Аля потрапляє в країну                  Недотроля I

  Одного разу Аля пішла до криниці набрати води, але несподівано впала у криницю. Їй здалося, що під ногами не
вода, а земля! Поглянувши довкола, дівчинка побачила зовсім іншу країну, у якій усе було навпаки: дерева, квіти, хатинки… Люди тут  ходили і стояли догори ногами і мовчки…
  Аля ніяк не розуміла, чому все довкола мовчало. Несподівано із кущів вилізла маленька дівчинка і тихенько заговорила: звати її Недодоля, а всі навколо мовчать, бо злий король Недотроль Перший заборонив усім говорити (а хто заговорить, одразу залишиться без голови, тому Недодоля говорила майже пошепки) і перевернув усе догори ногами. Король боявся, що люди з інших королівств дізнаються, яким він є насправді. Великою таємницею Недотроля було те, що він убив Дотроля, аби забрати його королівство.
  Аля не знала і не чула ніколи і нічого про цих королів, тому попросила Недодолю розповісти про них. Маленька дівчинка прошепотіла їй усю правду. Виявилось, що король Дотроль був дуже добрим: любив людей, не вбивав тварин, не зрубував дерев, тому за його часів у королівстві все було гаразд. Тоді навкруги було чути веселі пісні, спів птахів і шум лісів. Та Недотролю усе це не подобалося, дратувало. Йому хотілось лише тиші. І зараз у королівстві панує тиша, але вона мертва і неприємна.
    Дівчинка Аля не знала, як усе змінити. Їй цього дуже хотілося, бо було страшенно шкода всіх у королівстві! Недодоля сказала, що така можливість є, та виконати це може лише житель не їхнього королівства. І розказала, що у неї є друг Недоторк, який може повернути усе назад, бо він чарівник. Та спочатку треба потрапити до нього.
  Виявилось, що Недоторк служив чарівником у замку Недотроля Першого. Щоб потрапити у замок, треба було охороні заплатити 300 нетролів, але таких грошей ніхто не мав, крім Недотроля. Тому дівчата вирішили вночі підійти до замку, де жив Недоторк, і викликати його. Так і зробили. Коли Недоторк визирнув із вікна, дівчата тихенько йому все пояснили і попросили грошей. Недоторк був добрим і йому теж набридла ця нестерпна тиша. Він не вийшов із кімнати, але дав дівчатам грошей для охорони, яка була ласою на гроші, тому випустила Недоторка. Чарівник пояснив, у чому суть цих чарів. Треба було Алі обійняти його міцно і сказати такі слова:
Доторкнись до всіх нас, вітер,
Доторкнись до всіх нас, сонце,
Доторкнись до всіх нас, гомін!
Повернись усе назад!
А цю дівчину чарівну поверніть додому!
   Враз усе загуркотіло, задзвеніло, зашуміло… і усе навкруги стало на свої місця! А башня, де жив Недотроль Перший, зникла назовсім.
Аля опинилась біля колодязя і подумала, що їй усе приснилось. Та в руках у неї була фотографія Недодолі і Недоторка, які тепер називалися      Долею і Доторком…


                                        Автор: Поліна Провозюк, 
              учениця 5 класу Підкамінської ЗОШ I-III ст.


Немає коментарів:

Дописати коментар