29 травня 2015

Про читацький щоденник

Щоб не забувати зміст і назву книги, її автора, багатьох дітей просять заводити читацький щоденник. Правильно оформлений щоденник стане відмінним помічником для пошуку інформації про певні твори, тому кожен учень повинен знати, як оформити читацький щоденник. Це зробити насправді дуже просто – достатньо трохи постаратися і запастися терпінням.
    Простий варіант читацького щоденника
Спочатку потрібно вибрати оформлення для свого читацького щоденника. Найпростіший варіант - це просто взяти зошит у клітинку і
написати на титульній сторінці "Читацький щоденник", вказавши власника щоденника і клас. Але набагато цікавіше дозволити дитині оформити цей зошит так, як їй захочеться, – в такому разі, користуватися цим зошитом дитині буде цікаво і приємно. Для того, щоб креативно оформити читацький щоденник, зразок можна знайти в інтернеті. Найбільш звичайні і досить прості в створенні варіанти обкладинки - це намальовані від руки книги, обкладинки, які розгортаються, як книга тощо.
Коли зовнішність читацького щоденника готова, можна приступати до оформлення змісту читацького щоденника.
Зміст повинен бути на початку зошита. Якщо щоденник планується тримати довше, ніж один рік, то краще під зміст залишити кілька сторінок, а інші листки зошита пронумерувати для зручності.
Тепер можна приступати до заповнення читацького щоденника. У колонках вказують дату прочитання книги, автора, назву, час, витрачений на читання даної книги. У деяких читацьких щоденниках вчителі вимагають наявність колонки «Підпис батьків».
Якщо книга сподобалася, в колонці з назвою (або в спеціально залишеному місці) малюють героя, можна вклеїти тематичну картинку, портрет автора, на основі прочитаного зробити ілюстрації, комікси; скласти загадки, ребуси про героїв; кросворд. Для героїв міфів можна скласти генеалогічне древо.
 Деякі читачі в щоденнику відзначають тих, хто порадив їм прочитати книгу, які події запам’яталися найбільше, які висновки зробили після прочитаного. Можна для читацького щоденника використовувати зошити (альбоми) великого обсягу, а вільні сторінки присвячувати улюбленим героям, опису їх зовнішності, звичок, рис характеру, друзів.
 Ведення читацького щоденника допомагає школяреві висловити головну думку твору кількома реченнями.
Вказуючи автора, головних героїв, школяр краще запам’ятовує ці дані. Читаючи твори і записуючи їх зміст у щоденник, учень виробляє навички письма, вчиться аналізувати, виділяти основну думку автора.
 Головною метою регулярного заповнення читацького щоденника є навчити дитину аналізувати прочитане, робити висновки, розвивати пам’ять, культуру читача.

                          Читацький щоденник сучасності

Деякі школи вже перейшли на такий зручний сервіс, як електронний читацький щоденник. Він створений не тільки для учнів, але й для вчителів і батьків учня. Більше не потрібно писати все від руки - достатньо один раз створити форму щоденника, і при прочитанні книги вписувати всю необхідну інформацію. У такому випадку і батьки, і вчителі завжди зможуть бути в курсі, що читає учень і чи читає взагалі.Немає коментарів:

Дописати коментар