01 жовтня 2015

Василь Симоненко отримав... сайт

У 2015 році громадськість вшановує 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. Тож недарма 28 вересня Черкаська обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка приймала гостей та представляла свою велику спільну працю — сайт «Василь Симоненко». Як розповідає директор бібліотеки Олена Федоренко, сайт є спільним проектом колективу бібліотеки та покликаний не тільки зберегти та увічнити постать поета, а й стати помічником усім, хто звертатиметься до вивчення життя і творчості В. Симоненка. «В інформаційному просторі надзвичайно багато матеріалів про В. Симоненка, та деякі з них створені з помилками, містять неточності й перекручення, — запевняє Олена Антонівна, — тому такий сайт
надзвичайно потрібний і доцільний як серед молоді, так і серед старшого покоління».
Ідея створення сайту виникла ще 2013 року. Та саме сьогодні її втілили в життя. Складається сайт з восьми розділів, серед яких «Слово про Василя Симоненка», «Життя і творчість», «Видання творів», «Літературознавчі розвідки», «Спогади», «Увічнення пам’яті», «Голос В. Симоненка», «Бібліографічна Симоненкіана». Цікавим є підрозділ «Симоненко у мистецтві», в якому висвітлено творчість відомих українських митців, яких надихнула поезія В.Симоненка. Звісно, і надалі бібліотекарі працюватимуть над наповненням та оновленням сайту.
На презентацію завітали студенти, бібліотекарі, викладачі, літературознавці, поети, представники керівництва області, український політик та громадський діяч Микола Томенко. У залі лунали поезії В. Симоненка, покладені на музику, вірші, присвячені поету. Гурт, що складається з черкаських студентів, також виконав пісню на слова В. Симоненка.
Кожному, хто вивчатиме творчість Василя Симоненка, бібліотека радить звертатися до сайту http://symonenko.16mb.com, який містить змістовну, правдиву, точну інформацію про поета.

© Інна МОЛЧАНОВА, Черкаси

Джерело: газета "День"
Немає коментарів:

Дописати коментар