12 червня 2017

Ключові зміни оновлених програм 5-9 класів

Міністерство освіти затвердило оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
В освітньому відомстві зазначають, що робота з оновлення програм здійснювалась за принципом «від предметоцентризму до дитиноцентризму».
Передбачається, що оновлення програм 5-9 класів сприятиме формуванню ключових компетентностей школярів, таких як:
спілкування державною та іноземними мовами, математичної компетентності, основних компетентностей у природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрової компетентності, умінню вчитися впродовж життя, ініціативності і підприємливості, соціальної та громадянської компетентності тощо.
Автори змін зазначають, що кожен навчальний предмет має формувати не лише суто предметну компетентність, а й вносити свій вклад у формування ключових.
Наскрізні змістовні лінії оновлених програм, за визначенням їх розробників, мають відбивати провідні соціально й особистісно значущі ідеї, що послідовно розкриваються у процесі навчання і виховання учнів.
Пропонуємо ознайомитись з основними змінами, що були внесені до програм з української мови, літератури та зарубіжної літератури членами робочих груп.
Нові програми базової школи: українська мова, українська література.

Джерела: http://osvita.ua,  http://mon.gov.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар